Zpět do obchodu

Registrace

skike v9 FIRE 200

11 990 Kč

skike v9 FIRE 200

skike v9 FIRE 200 - terénní skike s volnou patou na bruslení i občasnou klasiku ( patu lze v případě zájmu zafixovat ). Model v9 Fire vychází z historicky populární řady v8, uživateli však přináší vetší 200 mm kolečka s hrubším dezénem a vyšším profilem pneu, která zvládnou i težší terén. Doporučujeme všem kteří potřebují se skike jezdit v náročnějším hrbolatém terénu apod. Novinkou je i možnost rozhodnout se jezdit s volnou nebo zafixovanou patou. Díky dodanému příslušenství je možné patu buď na pevno zaaretovat nebo nechat volnou. Upozorňujeme, že fixace se provádí pomocí dvou šroubků a dodaného příslušenství. Z praxe je nejlepší nechat na bruslení patu volnou.

Nejčastěšjší otázkou, se kterou se na nás zákazníci obracejí je zda koupit skike v9 Fire 150 / 200 nebo Tour 150 / 200. Naše stručná odpověď : pokud budete z cca 90 % bruslit na relativně pěkném asfaltu, tak Vám stačí a jsou vhodnější skike v9 Fire 150. Pokud bude asfalt již poměrně hrubý, rozbitý, budou tam kamínky nebo se bude jednat o různé ( sjízdné ) hrubší cesty ( šotolina apod ), tak jednoznačně v9 Fire 200. Vyšší profil 200 mm pláště, bude lépe tlumit nerovnosti, jízda bude komfortnější než u plášťů 150 mm.  Model Tour je určený pro ty, kteří budou se skike více "chodit" do kopců apod., něco jako letní náhrada za skialpové lyže.

 • Modelový rok : 2024
 • Pneumatiky: nafukovací gumové pláště Major Grip s duší, rozměr kol: 200 x 50 mm, vrozek pláště je hrubší než na fotce, stejný jako na videu.
 • Ložiska : kuličková ložiska ABEC 7
 • Kolečka : 200 mm kolečka, ( 200 x 50 ) přední se zpětnými zámky Reverselock ( zabraňující protočení vzad ). Rozchod kol  590 mm. Variabilně lze dokoupit přechodovou sadu a předělat na model s menšími kolečky v9 Fire 150.
 • Materiál : hliník / plast
 • Hmotnost : 2,6 kg kus /  5,2 kg  pár
 • Velikost bot : cca EU 36 - 47
 • Maximální nosnost : 120 kg ( doporučujeme do cca 110 kg )
 • Doporučený tlak : 4 - 5 atm ( cca 55 - 70 psi ), maximální možný tlak 75 psi.
 • Brzdy : 2x patentovaný, nastavitelný brzdový systém (zpomalovací účinek brzd dosahuje hodnoty > 6,5 m/s)
 • Další vybavení : Délkově nastavitelný držák kolem paty pro různou velikost obuvi, Patentovaný systém nastavení vnějšího a vnitřního úhlu náklonu(přispůsobení pro nohy typu X/O ).

Jízda na skike je v podstatě samostatná všestranná sportovní disciplína, protože lidé, kteří jezdí na skike trénují více než 95 % svých svalů a to v přírodě a téměr v každém terénu. Jízda na skike je také určená k podpoře Vašeho oblíbeného sportu jako náhrada a doplňková sportovní činnost. Budete mít možnost celoročně zvyšovat Vaši sportovní výkonnost v případě, že se nemůžete věnovat Vaší oblíbené sportovní činnosti. Skike můžete využít jako doplněk k jízdě na kole, běžeckému lyžování a k dalším sportovním aktivitám. Propracovaný vzhled, nafukovací pneumatiky, vysoce účinné, patentované brzdy a chytré nastavení vnějšího a vnitřního úhlu náklonu (postavení nohou typu O a X) nabízí nový způsob trávení času pod širým nebem bez ohledu na rovinatost terénu.

 

Jméno značky: Skike
Kategorie: kolečkové lyže
Dostupnost: Skladem na prodejně
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení
11 990 Kč